👉 Komisja Egzaminacyjna

Piotr Skrobol           – przewodniczący komisji

Michał Szuryn        – członek komisji

Piotr Zimończyk    – członek komisji

Uchwała nr 64/2024 Prezydium Zarządu Okręgu PZW w Katowicach z dnia 27.03.2024 r w sprawie powołania komisji egzaminacyjnej

Komisja Egzaminacyjna przyjmuje w 2024 roku

siedziba koła w Boguszowicach na Osiedlu Południe 37 a

( obok Bloku Rotacyjnego numer 37 C )

Lokal po sklepie Budowlanym/MONETII

w godzinach 16.00 do 18.00

w następujących terminach

Styczeń          ----------------

Luty               07, 14, 21, 28,

Marzec           06, 13, 20, 27,

Kwiecień       09, 16, 23, 30,

Maj                 07, 14, 21, 28,

Czerwiec        04, 11, 18, 25,

Lipiec             02, 09, 16, 23, 30,

Sierpień          06, 13, 20, 27,

Wrzesień        03, 10, 17, 24,

Październik    01, 08, 22,

Listopad         05, 19,

Grudzień        03, 17,

Komisja egzaminacyjna : w razie pytań  kontakt tel.

Wysokość opłaty związane z egzaminem ustalają indywidualnie poszczególne Zarządy Okręgów.

W Okręgu PZW w Katowicach opłata wynosi :

50 zł - Podstawowa,

30 zł - Młodzież ucząca się do 24 roku życia (decyduje rocznik),

00 zł - Młodzież do 16 roku życia,

00 zł - Kobiety bez względu na wiek,

lapka2.gif  Druki do opłat – do pobrania, wydrukowania

dokonanie opłaty egzaminacyjnej należy wpłacić na konto Okręgu PZW w Katowicach

(przelew bankowy, lub poczta ) według zamieszczonego poniżej wzorca

►  opłata egzaminacyjna 50 zł.pdf   - Podstawowa,

opłata egzaminacyjna 30 zł.pdf  - Młodzież ucząca się do 24 roku życia (decyduje rocznik),

Regulamin przeprowadzania egzaminów na kartę wędkarską przez komisje egzaminacyjne działające w kołach Okręgu PZW w Katowicach

1. Zainteresowana osoba zgłasza się do siedziby koła PZW gdzie przyjmuje komisja egzaminacyjna oraz  zakresu egzaminu na kartę wędkarską potwierdzającego wiedzę z zakresu zasad wędkowania, łowienia ryb i ich ochrony, praw i obowiązków wędkującego.

2. Warunkiem przystąpienia do egzaminu jest:

- ukończone 14 lat,

- posiadanie dokumentu potwierdzającego tożsamość (ze zdjęciem),

- dokonanie opłaty egzaminacyjnej na konto Okręgu PZW w Katowicach (bank, poczta, itp.),

- przedstawienie komisji dowodu wpłaty.

3. Osoba zainteresowana przystępuje do egzaminu ustnego lub pisemnego w formie testu przed Komisją Egzaminacyjną powołaną na wniosek koła przez Zarząd Okręgu PZW w Katowicach stosowną uchwałą. Egzamin przeprowadza się ze znajomości Ustawy o rybactwie śródlądowym z dnia 18.04.1985 r. z późniejszymi zmianami (Dz.U.nr 66/99 poz 750) oraz Rozporządzenia Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi z dnia 12.11.2001 r. w sprawie połowu ryb oraz warunków chowu, hodowli i połowu innych organizmów żyjących w wodzie (Dz.U.nr 138/01 poz. 1559 ze zmianami).

4. Egzamin obejmuje m. in. następującą tematykę:

a) prawa wędkującego,

b) obowiązki wędkującego,

c) zasady wędkowania,

– zasady łowienia ryb spokojnego żeru i ryb drapieżnych,

– wymiary ochronne ryb,

– okresy ochronne ryb,

d) zachowania na łowisku,

e) rozpoznawanie gatunków ryb.

5. Do przeprowadzenia egzaminów przewodniczący komisji egzaminacyjnej wyznacza zespół egzaminacyjny w składzie minimum 2 członków komisji.

6. Za zdany egzamin uznaje się 70% prawidłowo udzielonych odpowiedzi.

7. Po obliczeniu punktów komisja egzaminacyjna podaje wynik egzaminu.

8. Osoby, które przed komisją egzaminacyjną nie wykazały niezbędnej wiedzy, mogą ponownie przystąpić do egzaminu po upływie 7 dni, bez wnoszenia dodatkowych opłat.

9. W przypadku uzyskania pozytywnego wyniku komisja wpisuje daną osobę do rejestru zaświadczeń nadając sygnaturę zawierającą kolejny numer oraz sporządza dwa egzemplarze zaświadczenia o zdanym egzaminie podpisanego przez przewodniczącego lub osobę/y przez niego upoważnioną/e składu komisji posługującymi się imiennymi pieczęciami*oraz przez drugą osobę –członka komisji posługującą się pieczątką imienną, a w przypadku jej braku -składa czytelny podpis, -z czego jeden egzemplarz otrzymuje osoba zainteresowana, a drugi egzemplarz pozostaje w aktach koła.

10. Osoba, która zdała egzamin zgłasza się do starostwa właściwego do miejsca zamieszkania z zaświadczeniem o zdanym egzaminie i składa wniosek o wydanie karty wędkarskiej.

Uchwała nr 64/2019 Prezydium ZO w sprawie zatwierdzenia regulaminu przeprowadzania egzaminów na karte wedkarską przez komisje egzaminacyjne dzialajace w kołach Okregu PZW w Katowicach

Karta wędkarska jest dokumentem uprawniającym do amatorskiego połowu ryb. Z tego obowiązku zwolnieni są w Polsce jedynie osoby do lat 14 , cudzoziemcy czasowo przebywający w Polsce oraz osoby mające własny staw.

Karta wędkarska, to dokument wydawany przez starostwo powiatowe na podstawie zaświadczenia wystawionego przez powołane komisje egzaminacyjne które potwierdzą znajomość przepisów Ustawy o rybactwie śródlądowym .

Zdać egzamin możesz także w naszym Kole 83 Boguszowice , zadbamy również o to jak zdać egzamin na kartę wędkarską , przeprowadzimy pomocne szkolenie dla zrozumienia regulaminu i przepisów wędkarskich. Uzyskasz niezbędne informacje,  regulaminy, wykazy wód wszystko to co niezbędne by wzbogacić twoją wiedzę o wędkarstwie.

W tych materiałach zapoznasz się o obowiązujących przepisach Ustawy o Rybactwie Śródlądowym , między innymi (okresy i wymiary ochronne ryb ). Warto także zapoznać się z gatunkami ryb występującymi w Polsce ,